GÜNCEL DUYURULAR İÇİN >>>

ENDER DOĞAN KİMDİR?

1970 Malatya doğumludur.1996’da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezun oldu.1984’te müzik hayatı Eyüp musiki cemiyeti’nde başladı, İstanbul Üniversitesi Klasik Türk musikisi korosunda solist ve Ney sanatçısı olarak sürdü.

1994’te TRT İstanbul Radyosunun düzenlediği ses yarışmasında İstanbul bölge 2.liğine seçildi.Aynı yıl İstanbul Radyosuna Neyzen ve ses sanatçısı olarak girdi. Bu görevini 4 yıl devam ettirdi.1998’de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nda yüksek lisans kazandı.Çeşitli özel okullarda yedi yıl süreyle Felsefe hocalığı ve Rehberlik Psikolojik Danışmanlık yaptı.

Klasik Türk Musikisi sahasında mühim üstadlardan istifade etti. Süheyla Altmışdört, Bekir Sıtkı Sezgin, Cinuçen Tanrıkorur, Kâni Karaca, Niyâzi Sayın, Aka Gündüz Kutbay, Sadrettin Özçimi bunlardan birkaçıdır.

Tasavvuf müziği, Mevlevi müziği alanında Hollanda, Almanya, Avusturya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İsveç, Belçika, Mısır, Suriye, Fas, Malezya gibi ülkelerde solo veya topluluk icraları ile konserler verdi.

CD ve Kaset çalışmaları oldu . Sûfi Nağmeler(solo), Sana Geldim, Sufi cry out (Ney), Nefes(Ney), ‘Bir telden Bir nefesten’(Enstrumantal), Mim(solo), İrfan Türküleri(solo) bunlardan bir kaçıdır.Ney üretim atölyesindeki çalışmalarının yanı sıra bir Tasavvuf Müziği Korosu çalıştırmakta ve Ney dersleri vermektedir.Ender Doğan evli ve üç kız babasıdır.


Ender Doğan İletişim

Ender Doğan'a ender@enderdogan.net mail adresine mail yollayarak ulaşabilirsiniz...

Konser Satış Ofisi İletişim


Kirli Kedi & Atlantis & Çınar Booking Office
Mete Cad. Mete Apt. No:20 K:6 D:11 Taksim / Beyoğlu / İstanbul
Tel : 0212 252 40 41
Fax : 0212 252 44 41
Mail: info@kirlikedi.com
web sitesi